Çözümlerimiz


Özellikle son yıllarda Geçiş Sistemleri konfigürasyonları içine giren Biyometrik sistemler, entegre veya bağımsız olarak kullanılabilen, insanın ölçülebilir fiziksel ve davranışsal karakteristik özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak ve doğrulamak üzere geliştirilmiş çözümlerdir.

Kart kullanımında olabilecek güvenlik açıkları nedeniyle geliştirilen biyometrik çözümler, bilgi olarak bireyin fiziksel ve davranışsal karakteristiklerini tanıyarak geçiş kontrole izin verir. Başta temassız sistemler olmak üzere, fiziksel özelliklerden tespit eden parmak izi, el, avuçiçi damar, yüz, iris, ses tanıma vb. ölçülmesi gibi biyometrik uygulamalar artık daha çok tercih ediliyor.

Biyometrik sistemlerin diğer geçiş kontrol sistemlerine göre başlıca iki avantajı; daha yüksek bir güvenlik düzeyine sahip olması ve pratik kullanımıdır. Kaybedilme, unutulma ve başkasının kullanımına izin verme riski taşımaması yüksek güvenlik düzeyinde oldukça önem taşımaktadır. Bunun yanısıra, yoğun kullanılan geçişlerde daha hızlı bir sürede daha çok insana geçiş kontrolü sağlaması ve kaybedebilecekleri “kart gibi” veya unutabilecekleri “şifre gibi” bir girdi olmadığı için kullanımda kullanıcı için de pratik bir çözüme dönüşmektedir.