Çözümlerimiz


Otopark girişlerinde ve Karayolları üzerinde seyreden araçları plakaları vasıtasıyla tanımlamaya yarayan görüntü işleme teknolojisidir. Otopark araç kontrolü, çalıntı araç tespiti, sınır araç kontrolü gibi birçok değişik amaçla kullanılabilmektedir.

Otoyol trafik güvenliğinin sağlanması, güvenlik güçlerinin; çalıntı araç, kaçakçılık amacıyla kullanılan araçların takibi, trafiği etkileyen hız ve şerit ihlallerinin tespiti ve bu araçların yakalanmasına yönelik olarak, bu sistemin yaygın olarak kullanıldığı ve efektif sonuçların alındığı ve özellikle güvenlik güçleri tarafından talep edilen sistemlerdir.

Araç Altı Görüntüleme Sistemi

Kampüs alanı, bina açık/kapalı otopark vb. alanlarına alınacak bütün araçların; taşıyabileceği bomba ihtimalinin ortadan kaldırılması amaçlı olarak, güvenlikçilerin araç içi ve bagajına yapılan gözle kontrolün yanı sıra, esas tehlikenin araç altına yerleştirilebilecek parça tesirli bombaların hızlı kontrolü ve araç giriş sirkülasyonunun yoğun iş saatlerinde aksamaması, trafiğe sebebiyet vermemesi için, oluşturulacak kontrol alanlarında; araçların tanınması, altlarının kontrol edilmesi, elde edilen araç görüntülerinin daha önceki geçişlerine ait görüntülerle operatör tarafından karşılaştırılarak farklılıkların tespit edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.